opica.sk

Wish list: 0 položiek

Paul Frank Industries

 

História

 

Koncom roka 1995 to v malej garáži v Huntington Beach prekypovalo aktivitou. Priatelia usilovne šili v rukách peňaženky a kabelky zo starej syntetickej koše. Vznikli postavičky s bláznivými menami ako Julius a Skurvy, ktoré mali zdobiť rôzne doplnky. Každý, kto tieto postavičky uvidel, sa musel nad nimi pousmiať. Toto bolo zrodenie Paula Franka.

Po prvý krát boli vyrobené pre „Fun Outlet“ v Orange County v južnej Kalifornii na oslavu kreativity a individuality. Formálne sa spoločnosť Paul Frank Industries (PFI) zaregistrovala v roku 1997. Vďaka výberu svetlých farieb, vinylových látok a jedinečnému jemnocitu firma veľmi skoro dosiahla kultové postavenie. Firma si rýchlo získala tínedžerov, dvadsiatnikov a tridsiatnikov milujúcich vtipné drobnosti pre každodenné použitie. 

Už od svojich skromných začiatkov v roku 1995 sa zamestnanci Paul Frank Industries (mladí vekom rovnako ako mladí srdcom – vekové rozdiely dosahovali aj 25 rokov) nechali vždy inšpirovať hudbou, umením, architekúrou a zábavou. Prekonali hranice juhokalifornského predmestia a navrhovali rôzne predmety ako napr. gitarové pásy pre „The White Stripes“, „Foo Fighters“ a „Weezer“ a tričká na mieru pre najväčší celoštátny open air festival hudby a umenia „Coachella Valley Music & Art Festival“. Umeleckou inšpiráciou im boli klasickí nábytkoví dizajnéri Ray a Charles Earnes.

V uplynulých desiatich rokoch spolupracuje Paul Frank Industries s rôznymi umelcami (Shepard Fairey, Noppe, Mark Ryden, Nadácia Andyho Warhola) a firmami orientujúcimi sa na mládež (Sanrio, Nirve, Pro-Keds, Vans, the Elvis Presely Estate) a obchoduje s legendárnymi americkými firmami ako John Deere, Mattel, Brown Shoe Company - Dr. Scholl´s a Oscar Mayer. Výsledkom spolupráce s rôznymi obchodnými partnermi boli jedinečné výrobky s vysokou zberateľskou hodnotou, ktoré sa predali ešte skôr ako dorazili do obchodu.

Spolupráca s inými partnermi zahŕňa väčšinou rôzne ponuky z každého odvetvia, ale aj jedinečné limitované edície. Rýchly vzostup Paul Frank Industries neušiel ani pozornosti médií. Doplnky, oblečenie, tričká a iné výrobky od Paula Franka majú zelenú. Značka sa objavila v množstve filmov, vrátane kasových trhákov ako "Špionátor 1 & 3", "Prci, prci, prcičky 1 & 2", " Charlieho anjeli 2", "Lovci pokladu" a "Hľadá sa ideálny muž". Pôsobivé je aj televízne zastúpenie značky. Kúsky z dielne Paul Frank Industries sa objavili v seriáloch ako "Západné krídlo", "C.S.I", "Pohotovosť", "Saturday Night Live", "The OC (O.C. Kalifornia)", "Extreme Makeover Home Edition" a relácia z produkcie MTV "Punk´d (Napálené celebrity)". Opička Julius sa objavuje nie len na oblečení, ale i doplnkoch, hodinkách, bicykloch, okuliaroch a iných produktoch. Každý, kto zbadá veselé postavičky Paul Frank, sa musí nad nimi pousmiať. Mnohé svetové celebrity milujú Paul Frank hlavne pre jej jedinečný dizajn, drzosť, hravosť a orginálnosť a preto ju miluje i celý svet.


Vízia

Paul Frank is your friend.

Nájdite si svoju obľúbenú postavičku a kamoša. Paul Frank chce ponúknuť ešte jasnejšie a veselšie farby a motívy. Postavičky, ktoré vás potešia a budete ich chcieť mať doma viac a viac. Víziou je potešiť a prekvapiť každú sezónu niečim novým, orginálnym a veselým.  

 

the paul frank store
Polus City Center
Vajnorská 100
Bratislava 831 04 (Slovakia)